نبرد شیلی درسینما تک موزه هنرهای معاصر تهران

La-Bataille-Du-Chili-2

فیلم نبرد شیلی به کارگردانی پاتریسیو گازمن از بخش سینمای مستند:سینمای سوم ،روز پنج شنبه 13 اسفند ماه ساعت 13/00 در سالن سینما تک موزه‌ هنرهای معاصر تهران به نمایش در می آید.

بنا به گزارش روابط عمومی موزه هنرهای معاصر تهران: سومین فیلم از بخش سینمای مستند:سینمای سوم ، روز پنج شنبه 13 اسفندماه ساعت 13/00 فیلم “نبرد شیلی”به کارگردانی پاتریسیو گازمن محصول سال 1975شیلی، به مدت 262 دقیقه به زبان اصلی و با زیر نویس فارسی در سالن سینما تک موزه‌ هنرهای معاصرتهران به نمایش در می آید.

مناظره‌ای تلویزیونی بین یک دانشجوی پیشگام جناح چپ و سناتوری محافظه‌کار را تصور کنید. مجادله‌ای بی وقفه و آتش‌بار با مخاطبانی در سرتاسر کشور که هر کدام از یکی از این دو حمایت می‌کنند. این فقط یک اپیزود از «نبرد شیلی» و تجلی کیفیت دراماتیک مواد خامی است که ساخت این مستند بی‌نظیر را ممکن ساخته‌اند. با این که شخصیت‌پردازی محدودکننده است کمال جنبه‌ی تکنیکی مستند آن را از تعهدات تعلیمی فراتر برده و قادر به برانگیختن احساساتی می‌کند که معمولاً در مواجهه با جهان داستانی پدیدار می‌شوند.

«نبرد شیلی» به عنوان یک مستند تصویر همه جانبه‌ای از هر دو طرف درگیر نشان می‌دهد منتها با اهمال در نمایش شکست چپ به دلیل تضعیف بخش تسلیحاتی و عدم تاکید بر این درجه از فروپاشی، رهبران اتحاد مردمی را از تلخ‌ترین مظان اتهام می رهاند. «نبرد شیلی» پیش از هر چیز فیلمی مردمی‌ست که به نمایش پتانسیل‌های انسانی می‌پردازد که در شرایط بحرانی پدیدار می‌شوند و این‌گونه حمایت و انگیزه‌ی لازم برای رویکردی رادیکال‌تر را فراهم می‌آورد.

یادآوری می شود ؛علاقه مندان می توانندجهت استفاده از برنامه نمایش فیلم ” نبرد شیلی ” روز پنج شنبه 13 اسفند ماه ساعت 13/00به موزه هنرهای معاصر تهران واقع در خیابان کارگر شمالی مراجعه و یا جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن 88951965 تماس حاصل کنند.

برچسب‌ها: