نمایش فیلم هارمونی ورکمایستر در سینما تک

bela_tarr_1

فیلم هارمونی ورکمایسترازبخش فیلم ها و احساس ها(مروری برسینمای بلا تار ) ،روز یکشنبه 22 آذر ماه ساعت ۱۷ در سالن سینما تک موزه هنرهای معاصر تهران به نمایش در می آید.

بنا به گزارش روابط عمومی موزه هنرهای معاصر تهران؛چهارمین فیلم ازبخش فیلم ها واحساس ها(مروری برسینمای بلا تار ) روز یکشنبه 22 آذرماه ساعت ۱۷، فیلم هارمونی ورکمایستر محصول سال 2000 به مدت 139 دقیقه به زبان اصلی و با زیر نویس فارسی در سینما تک موزه هنرهای معاصر تهران به نمایش در می آید.

«هارمونی‌های ورکمایستر» به‌عنوان یک داستانِ ماوراییِ ترسناک، این شایستگی را دارد که از سوی مخاطب فیلم‌های کالت نیز مورد تحسین قرار گیرد، به‌ویژه به این دلیل که فضا و محیط آن شباهت بسیاری با فیلم‌هایِ اولیه‌یِ دیوید لینچ دارد. جهان بسته و غیرقابل نفوذی که تار خلق می‌کند به شکل غیرقابل توصیفی رمزآلود است.

تار فیلم‌سازی را با ساخت درام‌هایی از زندگی کاری شروع کرد که در مقایسه با فیلم‌هایی که برادران داردن‌ در این زمینه ساخته‌اند به‌طور آگاهانه‌ای باروک به نظر می‌رسد.

«هارمونی‌های ورکمایستر» نمونه‌ای عالی از کاری گروهی است. تیتراژِ ابتداییِ فیلم آن را به‌عنوان محصولی مشترک از تار، کراسناهوراکی و آنیس هرانتیسکیِ تدوین‎گر – همسر و همکارِ همیشگیِ تار – معرفی می‌کند. قدرتِ دیدگاهِ جمعی و مشترک آن‌ها با وحدتِ قابلِ توجه‌ای که در لحن و نگاه فیلم وجود دارد به اثبات می‌رسد، و این در حالی است که مدت زمان تولید بسیار طولانی بوده و هفت فیلم‌بردار در پروژه مشارکت داشته‌اند. فیلم در تمام مدت خود کنتراست شدید و همچنین سبکی از حرکت دوربین که منجر به خلق فضایی همواره متحرک می‌شود را حفظ می‌کند: شهر کوچکی که ماجرا در آن اتفاق می‌افتد و هیچ ارتباطی با دنیای خارج ندارد، شاملِ فضاهایِ داخلیِ قابلِ کاوشِ متعددی است – از جمله فضاهای اُرسن ولزیِ خانه‌یِ آقای استر – که توسط دوربینی پرسه‌زن به ما نشان داده می‌شود.

یادآوری می شود؛ علاقه مندان می توانندجهت استفاده از برنامه های نمایش فیلم ،به سالن سینما تک موزه هنرهای معاصر تهران واقع در خیابان کارگر شمالی مراجعه و یا جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن 88951965 تماس حاصل کنند.

برچسب‌ها: