نمایش یادداشت های روزانه یک عاشق سهراب شهید ثالث درموزه هنرهای معاصر تهران

photo_2017-07-18_22-04-36_opt

یادداشت های روزانه یک عاشق به کارگردانی سهراب شهید ثالث روز چهارشنبه 28 تیرماه ساعت 17در سالن سینما تک موزه هنرهای معاصر تهران به نمایش در می آید.

به گزارش روابط عمومی موزه هنرهای معاصر تهران ؛ در ادامه برنامه نمایش فیلم در دوره 48 (تابستان 96) سینماتک،روز چهارشنبه 28  تیر ماه ساعت 17 فیلم “یادداشت های روزانه یک عاشق” ساخته سهراب شهید ثالث محصول سال 1977 به مدت 91 دقیقه ( به جای،فیلم آهستگی ) در سالن سینما تک موزه هنرهای معاصر تهران به نمایش در می آید.
یکی دیگر از داستان های برلینی شهیدثالث که با «وقت بلوغ» شروع شد و با جوانی میشائیل باور در «یادداشت های روزانه یک عاشق» ادامه پیدا کرد. در پس پنجرها و دیوارهای بتنی برلین میشائیل باور گرفتار و قربانی جامعه و یا دقیق تر، تولید جامعه آلمان غربی است.
تمایل شهیدثالث براي ایزوله کردن فردی که زندگی اش آکنده از بدبینی است در این فیلم به اوج می رسد. فضای بسته ی آپارتمان هم ترسناك است و هم امنیت می آورد. فیلم تلاش دارد تا با جلوه های صوتی ظرافت و عمق بیش تری به موضوع فیلم ببخشد.
شهیدثالث در یاداشتی می نویسد:براي بعضی سکانس ها یک صحنه موزیک رومانتیک انتخاب کردم تا تماشاچی به یک داستان عاشقانه فکر کند. ولی در نمای بعدی یک شوك دادم. معالجه با شوك برای این که فراموش نکند چه دیده است.
فیلم در برلیناله‌ی سال 77 نامزد جایزه شد و در فستیوال لندن جایزه‌ی بنیاد فیلم بریتانیا BFI را دریافت کرد.
یادآوری می شود؛علاقه مندان برای استفاده از برنامه های سینما تک می توانند روزهای یکشنبه و چهارشنبه هر هفته به موزه هنرهای معاصر تهران مراجعه و یا جهت اطلاعات بیشتر با شماره تلفن 88951965 تماس حاصل کنند.

برچسب‌ها: ,