جهان كيارستمي را از ياد نخواهد برد

kiarostami

موزه هنرهاي معاصر تهران درگذشت عباس كيارستمي؛ عكاس، طراح گرافيك و كارگردان سينماي ايران و جهان را تسليت گفت.
موزه هنرهاي معاصر تهران در پيامي براي فقدان كيارستمي نوشته است: عباس كيارستمي؛ هنرمند ايراني با نگاه جهاني به انسان، زندگي و هستي است و فصل مشترك آثار كيارستمي عكاس، طراح گرافيك، فيلمساز و هنرمند، برخورداري از انديشه، ادبيات و فلسفه با وجود سادگي است.
كيارستمي با تصوير، ديدن و نگاه كردن زندگي كرده است، در دانشكده هنرهاي زيبا نقاشي خواند و بعد با طراحي گرافيك، عكاسي و سينما جهان را نگاه كرد و به تصوير كشيد، آثاري منحصر به فرد و خاص خلق كرد، در جهان درخشيد، جايزه هاي جهاني و نخل طلاي كن را برد و هنرمندي جهاني شد.
خوشبختانه موزه هنرهاي معاصر تهران از آثار كيارستمي بي نصيب نيست و اين روزها كه كيارستمي به تلخ ترين و طولاني ترين سفرش رفته پوسترهايي از كيارستمي در نمايشگاه «كارنامه» كه مروري بر فرهنگ ديداري كودكان ايران است، روي ديوار گالری‌هاي موزه هنرهاي معاصر تهران به نمايش درآمده است. در هفته‌ی فيلم اين نمايشگاه با عنوان «تماشاخانه كارنامه» هم فيلم هايي از كيارستمي درباره كودكان و يا براي كودكان در سينماتك موزه نمايش داده شد. كيارستمي هنرمندي است كه به جهان و انسان انديشيد و جهان و انسان نيز او را از ياد نخواهد برد.