مرور خبر: تفاهم نامه موزه هنرهای معاصر تهران و بنیاد فرهنگی پروس آلمان امضا شد

تفاهم نامه موزه هنرهای معاصر تهران و بنیاد فرهنگی پروس آلمان امضا شد

تفاهم نامه همکاری موزه هنرهای معاصر تهران و بنیاد فرهنگی پروس آلمان با حضور وزیر امور خارجه آلمان و معاون هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی عصر روز شنبه 25 مهرماه در موزه هنرهای معاصر تهران امضا شد.

بنا به گزارش روابط عمومی موزه هنرهای معاصر تهران، مجید ملانوروزی مدیرکل هنرهای تجسمی و سرپرست موزه هنرهای معاصر تهران و نماینده بنیاد فرهنگی پروس آلمان تفاهم نامه همکاری دوجانبه و مشترک و برگزاری نمایشگاه آثار هنرمندان ایرانی و خارجی در برلین را امضا کردند.

در ابتدای مراسم امضای تفاهم‌نامه میان ایران و آلمان، سفیر آلمان گفت: بسیار خوشحالم که این تصمیم میان دولت ایران و آلمان گرفته شد تا موزه هنرهای معاصر تهران و بنیاد پروس تفاهم نامه ای امضا کنند که بتوانیم نمایشگاهی ازآثار هنرمندان ایرانی و آلمانی را در برلین برگزار کنیم.

اشتاین مایر؛ وزیر امورخارجه آلمان درنشست امضای تفاهم نامه مشترک دوکشور گفت: دیپلماسی فرهنگی نقش بزرگ و مهمی دارد و گنجینه موزه هنرهای معاصر تهران با آثار هنرمندان ایرانی و جهان یک غنا و ارزش بزرگی است که نمایش آنها می تواند برخی پیش داوری ها را تغییر دهد.

وزیر امور خارجه آلمان ادامه داد: این فقط یک تفاهم نامه نیست بلکه فرصتی است تا تبادل فرهنگی که در چند سال گذشته بین دو کشور کمرنگ بوده است تقویت شود و فرصت مناسبی را برای همکاری و تبادل فرهنگی ایران و آلمان فراهم می کند.

علی مرادخانی؛ معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز در این نشست با خیرمقدم به وزیر امور خارجه آلمان و قدردانی از همکاری های فرهنگی در کشور در گذشته گفت: این تفاهم نامه می تواند برای فعالیت ها و همکاری های آینده موثر باشد.

مرادخانی افزود: این اتفاق مهم را به فال نیک می گیریم و دریچه ای خواهد بود که هنر ایران و گنجینه موزه هنرهای معاصر تهران را به نقاط مختلف جهان و علاقه مندان ارائه کنیم.

نماینده بنیاد فرهنگی پروس نیز در این نشست با اشاره به اثر رایشتاک ( کریستو)، هنرمند آلمانی گفت: از سال 1972 آلمان پیگیر اجرای پروژه ی کریستو بود که نهایتا تولید این اثر در برلین اجراء شد وما امروز ماکت آن را در موزه هنرهای معاصر تهران می بینیم .

در ادامه این نشست وزیر خارجه آلمان ، سفیر این کشور در ایران و هیئت همراه از نمایشگاه ذهنیت ملموس ؛بخشی از آثار خارجی گنجینه موزه هنرهای معاصر تهران دیدن کردند.

همچنین کتاب شاهنامه شاه طهماسب از سوی موزه هنرهای معاصر تهران به وزیر خارجه آلمان اهدا شد و از سوی هیئت آلمانی نیز هدایایی از کتاب های موزه های آلمان به مسئولان ایران اهدا شد.

برچسب‌ها: