نمایشگاه هنر مدرن ایران و عرب 18 آبان افتتاح می شود

%d8%a7%db%8c%d8%b1%d8%a7%d9%86-%d9%88-%d8%b9%d8%b1%d8%a8_opt

نمایشگاه هنر مدرن ایران و عرب 18 آبان افتتاح می شود
نمایشگاه آثار هنرمندان مدرن ایران و عرب روزسه شنبه 18 آبان ماه ساعت 17 در موزه هنرهای معاصر تهران افتتاح می شود.
به گزارش روابط عمومی موزه هنرهای معاصر تهران، افتتاحیه این نمایشگاه با حضور مدیران فرهنگی، هنرمندان و علاقه مندان ساعت 17(5 بعد از ظهر) روز سه شنبه 18 آبان ماه در موزه هنرهای معاصر تهران برگزار می شود.
آثار هنرمندان ایرانی از گنجینه موزه هنرهای معاصر تهران انتخاب شده اند و آثار هنر دوران مدرن عرب با همکاری موزه و بنیاد هنری برجیل به نمایش در می آید.آثار این نمایشگاه ،هنر مدرن ایران وعرب را در دوره 50 ساله (1940 تا 1990) نمایندگی می كنند.
در این نمایشگاه كه هنر دوران مدرن عرب برای نخستین بار در تهران به معرض نمایش گذاشته می شود، آثار هنر مدرن عرب از مصر، عراق، شمال آفریقا و شام تا شبه‌جزیره‌عربستان به نمایش در می آید. 40 اثر ایرانی از گنجینه موزه هنرهای معاصر تهران، 40 اثر از هنرمندان مدرن عرب از بنیاد برجیل و شش اثر از هنرمندان فلسطین و لبنان در این نمایشگاه حضور دارد كه امكان و فرصت مطالعه تطبیقی هنر مدرن ایران و دنیای عرب را فراهم می كند.
این نمایشگاه با عنوان «دریای آونگان» قصد دارد به کند وکاو در دوران مهمی در تاریخ هنر ایران و عرب بپردازد؛ دورانی که از بطن تغییرات و پیشرفت‌های چشمگیر جهانی پدید آمده است. «دریای آونگان» به مضامینی می‌پردازد که به فرم‌ها و سبک‌های جدید منجر شده‌اند و پیچیدگی‌های مرتبط با ظهور زندگی مدرن در ایران و جهان عرب را منعکس می‌کند.

برچسب‌ها: