نمایش آثار ناصر اویسی درموزه هنرهای معاصر تهران

تعدادی از آثار ناصر اویسی همراه با ارائه کتاب آثار این هنرمند ،روز شنبه 27 خردادماه از ساعت 19 تا 21 با همکاری وحید ملک مدیر آرت سنتر در موزه هنرهای معاصر تهران نمایش داده می شود.

بنا به گزارش روابط عمومی موزه هنرهای معاصر تهران ؛آثاری از دوره های مختلف کاری ناصر اویسی در موزه هنرهای معاصر تهران در روز شنبه 27 خردادماه از ساعت 19 تا 21 نمایش داده می شود و کتابی که شامل بیش از 100 اثر از این هنرمند به چاپ رسیده است در این مراسم ارائه می شود.آثار این هنرمند در کنار نمایشگاه آثار منتخب ایرانی و خارجی گنجینه موزه هنرهای معاصر تهران به نمایش در آمده است.
ناصر اویسی متولد سال 1313 تهران و از جمله نخستین مدرنیست های ایرانی است که به سنت های هنری گذشته رجوع کرده است.و تابلوهای چشم نواز و خیال انگیزی را با استفاده از پیکره های ایرانی و عناصر خوشنویسی در رنگ های زنده تولید کرده است.منابع الهام او عمدتاً سرامیک های سلجوقی، نقاشی های قاجار و پارچه های قلمکار می باشد.
ناصراویسی فارغ التحصیل دانشکده حقوق از دانشگاه تهران می باشد. وی برای نخستین بار در سال 1336دو تابلوی خود را در یک نمایشگاه گروهی در تهران ارائه کرد و موفق به اخذ جایزه شد.وی همچنین در بی ینال های مختلفی از جمله بی ینال پاریس(1338)، بی ینال های تهران(1339 – 1345)، بی ینال ونیز(1341)، بی ینال سائوپائولو(1342) و بی ینال گرافیک در فلورانس(1347) شرکت داشته است.ناصر اویسی در نمایشگاه های گروهی و انفرادی بسیاری در ایران و خارج از ایران شرکت کرده است که مهمترین آنها برگزاری نمایشگاه دو نفره به همراه سالوادور دالی در اسپانیا و شاگال در نمایشگاه دیگری در خارج از ایران بوده است.

برچسب‌ها: