فرصت شرکت در بیست و یکمین نمایشگاه سه سالانه | قرن 21 ام : دیزاین پس از دیزاین

DC2

فرصت شرکت در بیست و یکمین نمایشگاه سه سالانه | قرن 21 ام : دیزاین پس از دیزاین

بیست و یکمین نمایشگاه بین المللی دیزاین، معماری و هنر میلان در دوم آوریل 2016 در شهر میلان ایتالیا آغاز به کار خواهد کرد. این سه سالانه تا 12 سپتامبر در 12 حوزه ی فرهنگی در شهر میلان و حومه از جمله Triennale Design Museum،  HangarBicocca، Polytechnic University، IULM University، Fabbrica del Vapore،  MUDEC و  Royal Villa در فضایی معادل 40 هزار متر مربع برقرار خواهد بود. این دور از سه سالانه، پس از وقفه ای بیست ساله فعالیت خود را به عنوان یکی از مهم ترین نمایشگاه های دیزاین جهان با بیش از 30 شرکت کننده ی رسمی از کشورهایی مثل الجزایر، کانادا، چین، کره ی جنوبی، فرانسه، آلمان، ژاپن، قزاقستان، هند، ایران و مکزیک از سر می گیرد که بازدیدکنندگانی از کل جهان خواهد داشت و از نگاه دبیر کل دفتر بین المللی پردازنده ی نمایشگاه ها، منعکس کننده ی تحولات جوامع در سال های اخیر است و در عین حال رویکردی آینده نگر دارد.
کشور ایران برای نخستین بار با حمایت موزه هنرهای معاصر تهران به عنوان یکی از مراکز پویا و به عنوان قطب هنرهای مدرن کشور و  با همکاری کانون دیزاین این مجموعه، در این رویداد بزرگ شرکت خواهد کرد. هر غرفه از نمایشگاه تحت موضوع کلی “دیزاین پس از دیزاین” در سال 2016 موضوعی اختصاصی نیز خواهد داشت. موضوع غرفه ی ایران “بازار” نام گرفته است و با توجه به مفاهیم موجود در این عنوان برنامه ریزی شده است.

چاپ سه بعدی آثار دیزاین ایرانی در غرفه ی ایران

با در نظر گرفتن بازار به عنوان تم غرفه ی ایران، یکی از مورد توجه ترین بخش های بازار های ایران، کارگاه های ساخت و تولید است. در شروع قرن حاضر و رایج شدن تکنولوژی چاپ سه بعدی، یک دستگاه چاپگر سه بعدی در غرفه ی ایران قرار گرفته شده است تا تولید قطعات دیزاین توسط این دستگاه تداعی کننده ی  ساخت و تولید قطعات در بازارهای قدیمی ایران باشد که با در نظر گرفتن اولین نسخه ی سه سالانه ی دیزاین میلان در قرن بیست و یکم، قرار دادن دستگاه این تکنولوژی به روز، کاملاً به جا و مفهومی خواهد بود. این عمل، همچنین به پویا و زنده بودن غرفه ی ایران در راستای تم مورد نظر معنی روشن تری می دهد و روشی است هوشمندانه جهت ارائه ی تعداد بیشتری از آثار به طریقی خاص و متفاوت در مسیر نمایش به روز فعالیت دیزاین در کشور. به این ترتیب به مرور یک قطعه، به قطعات قبل اضافه می شود و در پایان نمایشگاه تعداد زیادی از محصولات موجود خواهند بود و بازدیدکنندگان غرفه ی ایران مرتب تغییرات قابل توجهی را احساس خواهند کرد؛ آنچه که در بازار اتفاق می افتد.
از آنجایی که این قسمت، مهم ترین بخش غرفه ی ایران در این نمایشگاه است؛ برای طراحان فعال شرایط مناسبی خواهد بود که آثار خود را در یکی از مهم ترین نمایشگاه های بین المللی با روشی خاص، متفاوت و به روز در معرض نمایش بازدیدکنندگان از سراسر جهان قرار دهند. بدیهی است که از این طریق، فرصت های جدیدی در پیش روی طراحان قرار خواهد گرفت. لذا موزه هنرهای معاصر تهران از طراحان جهت شرکت در این نمایشگاه دعوت می کند آثار خود را ارسال نمایند.
از کلیه ی علاقه مندان به شرکت در نمایشگاه تقاضا می شود شروط و قوانین را به دقت مطالعه بفرمایند:

قوانین و شرایط شرکت کنندگان

•    شرکت به صورت فردی یا گروهی بلامانع است.
•    شرکت کنندگان متحمل هیچ گونه هزینه ای نخواهند شد.

موارد مورد نیاز جهت ارسال

•    نام و نام خانوادگی، شماره ی تماس همراه و شماره ی تماس ثابت طراح یا طراحان؛رزومه ی مختصر طراح یا طراحان به زبان فارسی و انگلیسی؛ نام پروژه و توضیح مختصر پروژه (یک پاراگراف) به زبان فارسی و انگلیسی. *کلیه ی این موارد در یک فایل word و همچنین pdf ارسال شود.
•    یک قطعه عکس رنگی از چهره ی طراح یا طراحان (به صورت مجزا) با چهره ی کاملاً مشخص و پوشش مطابق عرف با فرمت jpg و کیفیت تصویر 300 dpi.
•    تصاویر اثر به صورت رندر با پس زمینه ی سفید با فرمت jpg و کیفیت تصویر 300 dpi (حداقل دو تصویر از پروسپکتیو ، دو تصویر از نماها ، یک تصویر در فضای مورد استفاده و یک تصویر همراه با پرسوناژ)
•    در صورت برنده شدن اثر در رقابت های ملی یا بین المللی و یا چاپ اثر در نشریه ی معتبر، لوگوی رسمی نیز ارسال شود.

شرایط آثار ارسالی

•    محدودیتی برای تعداد آثار ارسالی وجود ندارد.
•    ارسال آثار اعم از کانسپت (طرح واره) و اثر ساخته یا تولید شده بلامانع است.
•    پروژه هایی که بدون ایده ی جدید و عاری از خلاقیت در طراحی باشند حذف خواهند شد.
•    ارسال آثار به منزله ی تأیید و شرکت در نمایشگاه نخواهد بود.
•    تصاویر ارسالی پذیرفته خواهند شد که رندر آن ها از روی مدل سه بعدی کامپیوتری گرفته شده باشد. (طراحی دستی یا تصویر از اثر ساخته شده نباشند)
•    شرکت کنندگان در صورت پذیرفته شدن آثارشان در روز شنبه 21 فروردین، از طریق ایمیل مطلع خواهند شد و تنها تا دوشنبه 23 فروردین مهلت خواهند داشت که فایل سه بعدی اثرشان را ارسال کنند. به همین دلیل در دسترس داشتن فایل سه بعدی ضروری است.
•    در صورت هر گونه نقص در موارد ارسالی خواسته شده، اثر از مرحله ی بررسی حذف خواهد شد.
•    تمام آثاری که برای چاپ سه بعدی پذیرفته می شوند، به صورت رنگی و دو بعدی نیز چاپ خواهند شد و در معرض نمایش قرار خواهند گرفت. لذا کیفیت رندر معیار مهمی جهت انتخاب اثر خواهد بود.
•    در داخل تصاویر هیچ گونه توضیح، مشخصات و علامت درج نشود.
•     در صورت گروهی بودن پروژه، مشخصات مذکور در قسمت “موارد مورد نیاز جهت ارسال” برای تک تک افراد گروه ارسال شود.
•    همه ی موارد به هر دو زبان انگلیسی و فارسی ارسال شود.
*جزئیات اطلاعات در مورد فایل سه بعدی اثر (فرمت فایل و… ) متعاقباً اعلام خواهد شد.

* شرکت کنندگان محترم آثار خود را به آدرس ایمیل  [email protected] ارسال فرمایند.
* مهلت ارسال آثار: جمعه 20 فروردین 1395

جهت دانلود فایل پی دی اف این لینک را کلیک کنید.

برچسب‌ها: