Sao Paulo Citytellers

photo_2017-05-06_22-34-02_opt

مستند Sao Paulo Citytellers جستجویی است شخصی مابین سویه‌های گوناگون زندگی در یک کلانشهر. فیلم با سیر در تاریخ و زندگی روزمره‌ی سائوپائولو، ما را به دنیای [به‌ظاهر دوردست] آن نزدیک می‌کند؛ داستان‌هایی تعریف می‌کند که به‌سختی بتوان تصورشان کرد و از آدم‌ها و مکان‌هایی می‌گوید که  برای ما ناآشنایند. چرا؟ چون آن‌ها پدیده‌هایی زاده‌ی شکل جدید زندگی‌اند. Sao Paulo Citytellers پیش‌نمایشی است از آینده‌ای بسیار نزدیک‌تر از آن‌چه تصورش را می‌کنیم.
این فیلم، یکی از سه قسمت مجموعه‌ی Citytellers ساخته‌ی فرانچسکو جودیسه است. قسمت دیگر این مجموعه (Dubai Citytellers) مرداد 95 در کانون معماری و شهر موزه‌ی هنرهای معاصر تهران به نمایش درآمد.
مستند Sao Paulo city tellers فیلمی است درباره شهر سائوپولو، یکی از نمونه‌های محقق‌شده از شهر پست- مدرنیستی؛ شهری که آزمایشگاهی از شهرآینده است. داستان آن حول چند روایت و مطالعه‌ی موردی درباره‌ی پدیده‌ی «خودسازماندهی»(Self-organization) می‌گردد و فرمی دارد ترکیبی، از مستند و سینمایی.
این پروژه – که ساخت آن ده ماه به طول انجامیده – حاصل مطالعات و تحقیقات میدانی شبکه‌ای متشکل از انسان شناسان، هنرمندان، جامعه‌شناسان، شهرسازان و فیلمسازانی است که توسط آقای جودیسه برای بیست‌وهفتمین دوسالانه‌ی هنر سائوپولو انتخاب شده‌بودند (شعاردوسالانه: «چگونه باهم زندگی کنیم»). نتیجه‌ی کار به طور همزمان در فضای نمایشگاهی (به‌فرم ویدیو-اینستالیشن) و در تلوزیون ملّی برزیل (در قالب مستند) نمایش داده شد تا به طور همزمان مخاطبان خاص هنری، و عوام را در بربگیرد. فیلم در مکان‌های جغرافیایی و تلویزیون‌های مختلف به نمایش درآمد و آن را طیف وسیعی از مردم دیدند.

مستند Sao Paulo Citytellers

فیلمی از Francesco Jodice
محصول 2006

پنجشنبه، 21 اردیبهشت ماه 96
ساعت 5:30
موزه‌ی هنرهای معاصر تهران

[طراح پوستر: سام کشمیری]

حضور در این برنامه برای علاقه‌مندان آزاد و رایگان است.

برچسب‌ها: