دسترسی محدود صدا

CMC07

دسترسی محدود صدا، مجموعه‌ی اجراهای صدا به صورت تبادل هنرمندان ایرانی و بین المللی است. در موزه‌ی هنرهای معاصر و با توجه به معماری ویژه اش، دو اجرای صدا طراحی شده است که هنرمندان آلمانی، لهستانی و ایرانی را گردهم می‌آورد. در اجرای نخست در روز پنجشنبه، بیست ونهم بهمن 94، دوئت “معتبر- روسلر” و در اجرای دوم در اول اسفند 94 دوئت “اسپكترو” سرسرای موزه را سرشار از شنیدن خواهند کرد.

دوئت “معتبر- روسلر” ، مستقر در شهر لاهه‌ی هلند با ترکیب المان‌هایی از جهان بیرون و منابع صوتی انتزاعی که به صورت مصنوعی تولید شده‌اند، به تولید صداهایی پرداخته‌اند که به سختی قابل تعریف است. قطعه‌ها در داخل یک قالب اکیدا ثابت، بداهه‌نوازی می‌شوند و محتوی آنها از سه عنصر اصلی تشکیل یافته است: گیتار کلاسیک (که لئونی روسلر آنرا می نوازد)، اجرای الکترونیک صداهای گلیچ (توسط سهراب معتبر) و مناظرصوتی‌ تهیه‌شده از طریق ضبط‌ میدانی (توسط روسلر). این گروه دونفره به تازگی آثار خود را در کشور هلند و همچنین در شهر برلین به اجرا در آورده‌اند و مقصد بعدی آنها تهران خواهد بود.

دوئت اسپكترو از سال ١٣٩٢بر اجراهاى زنده‌ی الكترونيك و الكتروآكوستيك تجربى تمرکز دارد كه گاهى با فرم هاى سازه‌اى پيچيده و باقى اوقات بر پايه‌ی بداهه نوازى‌هاى آزاد دنبال شده اند. موزيك دوئت اسپكترو همواره بر پديده‌هاى سايكوآكوستيك و ادراك شنيدارى تمركز داشته است. آنها هميشه مخاطب را به دنياى ناشناخته‌اى از صداهايى كه براى هر پروژه خلق مى‌كنند، فرا مى‌خوانند.

برچسب‌ها: