نهمین جشنواره بین‌المللی هنرهای تجسمی فجر

Fajr-Poster

جشنواره بین المللی هنرهای تجسمی فجر تا به امروز هشت دوره خود را پشت سر گذاشته و امسال در نهمین دوره خود با هدف معرفی ایده های اصیل و آفرینش های بدیع و خلاقانه آغاز به کار کرده است.

جشنواره ایی که با 103 اثر ایرانی و خارجی راه یافته به نمایشگاه، به  لحاظ کثرت جامعه هنرمندان و رشته های مطرح هنرهای تجسمی وجه تمایز ویژه ای نسبت به سایر رشته ها دارد. این تعدد رشته ها سبب شد که شورای هنری جشنواره هنرهای تجسمی فجر به فرا رشته ایی شدن این رویداد بپردازند. آثار با یک چیدمان نوین در کنار هم شکلی زندگی گونه پیدا کنند و هر یک مکمل دیگری باشند.

فرارشته ایی شدن جشنواره هنرهای تجسمی در دوره نهم این اجازه را داد تا یک اثر حجم در کنار یک اثر نقاشی و یا یک کاریکاتور در کنار یک چیدمان قرار گیرد .

همچنین در بخش همایش این جشنوارهُ هفتمین همایش  “خوانش هنر امروز “در روزهای  25 الی 27 با حضور سخنرانان برجسته عرصه هنر و اندیشه به بررسی فصول مختلفی از هنر امروز ایران می پردازد.

در بخش دیگر این جشنواره، برگزاری بخش هنرمندان مفاخر هنرهای تجسمی و بخش بین الملل است. آثاری از کشورهای  اسپانیا و مکزیک در کنار مفاخر جامعه تجسمی کشور قرار می گیرد . لازم به ذکر است آیین گشایش این بخش از جشنواره نهم در روز 15 بهمن سال جاری ساعت 16 در فرهنگسرای نیاوران برگزار می شود.

همچنین گفتنی است نهمین جشنواره بین المللی هنرهای تجسمی فجر با حمایت دفتر هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و همکاری موسسه توسعه هنرهای تجسمی معاصر تا 30 بهمن در موزه هنرهای معاصر تهران(ساعت 10 تا 19 – شنبه ها تعطیل است) و فرهنگسرای نیاوران برقرار می باشد و ورود و بازدید برای عموم آزاد است.

برچسب‌ها: